Škrkny útočí!

Aneb článek do Jinotaje. Úžasný Další z řad soutěží, které jsem vypracovala v rámci Hogu.

Zadání:
Vaším úkolem v této soutěži je napsat článek do Jinotaje na libovolné téma, avšak o maximální délce 7 palců, neb mi jde hlavně o obsah článku, nikoli jeho rozvleklost, tedy zbytečně protažené věty.

Pro ty co nevědí, Jinotaj se zaměřuje hlavně na neobvyklé teorie, ve kterých se snaží odhalit veřejnosti "pravdu", někdy i s humorem ať už chtěným či nechtěným, každopádně po Vás chci, abyste se tohoto stylu Jinotaje drželi.

Můžete se zaobírat teoriemi spojenými jak se spisy ze života Harryho Pottera, tedy minulostí, tak i naším hradem.

Soutěž sepsána dne 23.06.2013.

Vážení věrní čtenáři, je mou obrovskou povinností vůči vám abych vás upozornila, že Minifa Lucerková zaznamenala ve městě Downtown obrovskou invazi škrken.


Minifa pro Jinotaj uvedla, že ještě nic takového neviděla. Prý jsou větší, než si kde jaký kouzelník pamatuje. A co je horší, pustoší vše, na co přijdou! Ano je to tak milí čtenáři. Podle našich věrohodných zdrojů víme, co dělají a co na ně platí.


Tyto škrkny obrovské, jak je Minifa pojmenovala, ničí zcela vše, domy, okrasné zahrady, jen těch trpaslíků, kteří Vám mohou parazitovat na zahrádce s velkou ignorací obejdou a nechají na pokoji. Ale naštěstí na ně platí talismany vyrobené z mrkve a celeru, které si zavěsíte kolem krku.


Buďte proto velice ve střehu a své majetky si řádně hlídejte. Ještě prozradím, že podle posledních informací se tyto škrkny vydaly směr Londýn. Proto se studenti a profesoři v Bradavicích nemusí obávat o své majetky, jejich směrem se zatím škrkny nevydaly.

Zatím je postižených patnáct míst. Bylo to především město Oxford, Kvikálkov a Godrikův důl. Další města byla postižena jen velice okrajově.


Města, která jsem výše zmínila, byla postižena úplně. Nejhůře snad dopadlo mudlovské město Oxford a jejich nejznámější Oxfordská univerzita, která škrknami byla zcela zdevastována a nejméně na dalšího půl roku zcela neobyvatelná. V Godrikové dole byly zničeny všechny zahrádky, vyjma té, kde kdysi žili manželé Potterovi, no a v Kvikálkově se zaměřili na jeden jediný dům a to v ulici Zobí číslo 4, tam kde bydlí Dursleyovi, že by je samotný přemožitel Vy-víte-koho, poslal, aby se tak pomstil za jejich tyranii? (pozn. redakce: Ne opravdu nejsme Denní věštec, jen spekulujeme, věříme, že jde jen o shodu náhod.)

To, že na tyto škrkny platí zrovna amulety vyrobené z mrkve a celeru, objevila jistá Lucilda Ghofreyová, z Plavské dolní kotliny, kde škrkny málem zaútočily, díky její obrovské pěstitelské tradici, kdy její pole kolem této vesnice jsou samá mrkev a celer, nyní víme, čím se můžeme bránit!

Do střehu a pozor na ty proradné škrkny! Mohou ublížit i kouzelníkům, i když o tom ještě nemáme žádné informace.

O dalších situacích a jak se škrknami hodlá naložit Ministerstvo kouzel, Vás budeme co nejdříve informovat.

Vaše redaktorka Renée

Komentáře (0)
Zobrazeno: 548×
Dne 14.09.2014 v 22:04 | Renée
Publikováno v kategorii: Jednorázovky
Komentáře

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici osmnáct:
Design: BLANCH | Png: IconArchive | Obrázek: Blizzard Entertainment, jedná se o screen ze hry World of Warcraft.